FAQ

DLACZEGO BOSO-LEGUANO   – FAQ

Jak powinienem zacząć chodzić boso – po trochu, czy cały dzień od samego początku?
Należy pamiętać, że mięśnie w nogach zostały w znacznym stopniu zaniedbane i trzeba odbudowywać je powoli i stopniowo. Chodzenie boso działa nie tylko na mięśnie, ale także ścięgna, wiązadła i skórę, która stała się szczególnie wrażliwa. Zacznij powoli, chodzenie lub bieganie na krótkich dystansach, i słuchaj swojego ciała. Jeśli mięśnie bolą, pozwól im na kilka dni odpoczynku zanim zaczniesz stopniowo zwiększając dystans i czas. Mimo, że nie może być  źle podczas chodzenia boso, daj czas stopom, aby przyzwyczaić je znów do robienia nowych rzeczy. Każdy krok nagrodzony będzie wspaniałym działaniem refleksologii i głębokiego poczucia dobrobytu.

 

Dlaczego mam chodzić lub biegać z leguano? 
Bieganie lub chodzenie boso nie jest modą, jest to naturalny sposób chodzenia. Kiedy wkładamy nasze stopy do butów, które mają mniej lub bardziej sztywne podeszwy, pozbawiamy  w istocie nasze mięśnie stóp, ścięgna i więzadła czynnego udziału w chodzeniu. Podeszwa działa jak gipsowa szyna to powoduje, że nieużywane mięśnie stopy zanikają. Ich sprężystość maleje a trójwymiarowość struktury może zamienić się w płaskostopie, koślawość, szpotawość, wklęsłość stopy oraz inne deformacje stóp. Nie tylko nogi, cierpią, podczas chodzenia w butach cały system mięśniowo-szkieletowy jest osłabiony, ponieważ całe ciało opiera się na stopach. Następnie przejawiają się w problemy z kolanami, biodrami i problemy pleców. Chodzenie boso jest zatem konieczne, aby aktywować wszystkie mięśnie nóg i rozwiązać wyżej wymienione problemy. Chodzenie boso jest najlepszym sposobem zapobiegania bólu i uszkodzenia układu mięśniowo-szkieletowego w organizmie człowieka; w wielu przypadkach, istniejące już problemy/bóle zostaną złagodzone lub wyeliminowane całkowicie.

 

Jaka jest wytrzymałość leguano? 
Około 800-1,000 km na asfalt, co jest porównywalne do normalnej pary butów sportowych.

 

3976

 

Co to jest Lifolit? 
Lifolit to materiał używany do produkcji  podeszwy  obuwia leguano. Jest to bardzo plastyczny i elastyczne materiał, który nie ogranicza ruchu stopy. Jest on używany w takich sektorach, jak przemysł zabawek i jest zgodny z normą bezpieczeństwa zabawek EN 71/9 – tak, to jest całkowicie bezpieczne dla dzieci.

 

Gdzie można chodzić boso? 
Gdziekolwiek chcesz. Bardzo elastyczny i sprężysta podeszwa nadaje się do wszystkich powierzchni, idealnie chroniąc stopy przed ostrymi przedmiotami, takimi jak muszle, kamienie, gałęzie, żwir, asfalt i tak dalej.

 

Czy mogę nosić leguano gdziekolwiek? 
Oczywiście: bardzo elastyczna podeszwa nadaje się do wszystkich powierzchni. Wszędzie tam, gdzie chcesz iść boso – czy to w domu, na spacerze, do teatru, bieganie, joga, fitness –  wszystko to jest możliwe z leguano. One będą chronić Twoje nogi.

 

3993

 

Co, jeśli pada deszcz lub bardzo zimno? 
Nie ma potrzeby martwić się o te elementy! Oczywiście, twoje stopy zmokną podczas spacer w deszczu lub przez kałuże. Jednak gdy nogi są ​​w ciągłym ruchu, tworzą własne ciepło i wyschną szybko w kilka minut. W rzeczywistości, polecamy spacery w deszczu w leguano – to wspaniałe doświadczenie, aby wrócić do kontaktu z naturą i uświadomić sobie, jakie to dobre uczucie. Można nawet założyć leguano w śniegu i lodzie: ich doskonałe antypoślizgowe właściwości oznaczają, że ​​po także po tych można iść z ufnością, a ciepłe cholewki utrzymają przyjemną temperaturę.

 

Czy mogę prać leguano w pralce? 
Tak, w 40 stopniach w worku do prania. Zapewniają one wystarczające wsparcie? Kiedy aktywujemy mięśnie nóg, same stopy zapewnią wszelką niezbędną stabilizację, której potrzebujemy. Jak mięśnie, ścięgna i więzadła rozwiną się w pełni poprzez naturalny ruch potknięcie się i skręcenie kostki  będą zdarzać się znacznie rzadziej.

 

Czy skarpetki rozciągną się? 
Nie, materiał skarpety nie rozciągnie się nawet po częstych praniach w pralce. Czy nadal potrzebuję innej wyścielenia w moich butach?  Aby osiągnąć naturalny chód, nie potrzebujemy jakiejkolwiek wyściółki w naszych butach. Przychodzimy boso na świat, który wyposaża nas idealnie do wszelkich form ruchu. Wyściółka nadaje się tylko na buty dla biegaczy, którzy nie są w stanie wypracować naturalnego sposobu poruszania się. Wypełnienie zmniejsza jakość każdego kroku, służy jedynie do odwrócenia energii wydatkowanej na każdym skoku do przodu w stronę podłoża w postaci ciepła.
4023
Co z wkładkami? 
Częste chodzenie boso aktywuje wszystkie mięśnie stóp, co sprawia, że wkładki  stają się przeważnie niepotrzebne w stosunkowo krótkim czasie.

 

Leguano nie są wodoodporne. Dlaczego tak jest? 
Cholewka jest oddychająca, pozwala na ucieczkę wilgoci i pozwala stopom ponownie oddychać – w końcu.

 

Co zrobić, jeśli mam problemy z kolanem, biodrowych lub z powrotem? 
Wiele kolanowych i / lub biodrowych problemów oraz liczne dolegliwości pleców spowodowane są nieprawidłowym pozycjonowaniem stóp. Gdy ćwiczymy nasze mięśnie stóp i przywrócimy naszą naturalną równowagę biometryczną, ból tego rodzaju jest często zanikają, w krótkim czasie.

 

Pamiętaj: zdrowe ciało nie potrzebuje lekarza. A także: bieganie lub chodzenie boso nigdy nie jest złe. Zawsze należy skonsultować się z lekarzem, jeśli ból nie ustąpi lub istnieją inne stany patologiczne.

Buty minimalistyczne. Obuwie do chodzenia i biegania naturalnego.