Na bosaka. Dlaczego?

Chodzenie boso dobrze nam robi – właściwie dlaczego?

– ludzka stopa zbudowana z 26 kości, licznych mięśni i ścięgien została do tegostworzona

– buty z twardą, sztywną podeszwą ograniczają pracę mięśni, co prowadzi do ich osłabienia, a w konsekwencji często do deformacji stóp

– skutki długoletniego usztywniania stopy twardym obuwiem przyrównać można do kończyny po zdjęciu gipsu, mięśnie wiotczeją, ścięgna i więzadła tracą sprężystość

– w trosce o zdrowie warto zadbać o dobrą kondycję stóp, wszak to fundament naszego ciała

– zatem chodź boso, bezpiecznie i naturalnie w butach minimalistycznych

l e g u a n o

leguano-podeszwa
leguano podeszwa

Nie mamy na sobie butów, kiedy natura sprowadza nas na świat. Co więcej, w krajach takich jak Indie, gdzie wiele osób wciąż chodzą boso, zachodnie dolegliwości takie jak bóle pleców, biodra i kolana są praktycznie niespotykane. Chodzenie w butach jest częścią kultury zachodniej, ale także przyczyną wielu schorzeń.

Naszą ideą było stworzenie nowego rodzaju buta, który umożliwiłby najzdrowszą i najbardziej naturalną formą ruchu: chodzenie boso. Opracowane w ciągu wielu lat, nasze boso buty leguano przywracają pełen zakresu ruchów stopy dla osób je noszących. W tym samym czasie, gdy stopy są chronione przez wytrzymałe, antypoślizgowe podeszwy, która dostosowują się do każdego ruchu stopy.

Materiał użyty do podeszwy jest na tyle twardy, aby zapewnić prawie pełną ochronę nawet z ostrymi przedmiotami. Cholewka mocno trzyma stopę, pozwalając na ucieczkę ciepła ciała podczas chodzenia lub biegania i utrzymaniu ciepła podczas odpoczynku. Leguano mogą być używane jako buty do biegania, i faktycznie nadają się do wszelkiego rodzaju wewnętrznych i zewnętrznych zastosowań. Szczególnie zalecane są dla dzieci (takich, które zaczynają chodzić) i osób starszych. Dzięki doskonałej jakości, odporne na poślizg na każdej powierzchni i wzmacniające mięśnie stopy, użytkownicy są w stanie chodzić bez pomocy aż do późnej starości.
Buty Leguanito i Leguano zapewniają maksymalną ochronę stopy podczas chodzenia boso

leguano_barfuss_asphalt-ef413d4d

Buty minimalistyczne. Obuwie do chodzenia i biegania naturalnego.